Geo Entity (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: File
tr: Dosya

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Inline
tr: Satır içi

en: Address
tr: Adres

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Full
tr: Tam

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Create new address
tr: Yeni adres oluştur

en: Changed
tr: Değişti

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Embed
tr: Göm

en: location
tr: konum

en: Not set
tr: Ayarlanmamış

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
