Geo Entity (1.0.0-beta3) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: File
uk: Файл

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Created
uk: Створено

en: Area
uk: Область

en: Inline
uk: В одному рядку

en: Address
uk: Адреса

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Full
uk: Повністю

en: Authored on
uk: Створено

en: Token
uk: Замінник

en: Create new address
uk: Утворити нову адресу

en: Changed
uk: Змінено

en: Apply
uk: Застосувати

en: Offset
uk: Зміщення

en: Accessibility
uk: Спеціальні можливості

en: Embed
uk: Вбудоване

en: location
uk: місце розташування

en: Select location
uk: Обрати адресу

en: Not set
uk: Не встан.

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Entity browser
uk: Оглядач сутностей
