Geo Entity (1.0.0-beta5) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Author
pt: Autor

en: List
pt: Lista

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: File
pt: Ficheiro

en: Edit
pt: Editar

en: Label
pt: Etiqueta

en: View
pt: Mostrar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Authored on
pt: Criado em

en: Create new address
pt: Criar um novo endereço

en: Changed
pt: Alterado

en: Not set
pt: Não configurado
