Geo Entity (1.0.0) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Author
pt: Autor

en: List
pt: Lista

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: File
pt: Arquivo

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Area
pt: Local

en: Inline
pt: Mesma linha

en: Address
pt: Endereço

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Full
pt: Completo

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Changed
pt: Alterado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Accessibility
pt: Acessibilidade

en: Embed
pt: Incorporar

en: Not set
pt: Não definido

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Entity browser
pt: Navegador de entidade
