Geocode Earth Autocomplete (1.0.0) - en to da translation catalogue (9 entries)

en: Language
da: Sprog

en: Country
da: Land

en: Settings
da: Indstillinger

en: API Key
da: API-nøgle

en: Address
da: Adresse

en: County
da: Amt

en: Locality
da: Lokalitet

en: Dependency
da: Afhængighed

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.
