Geocode Earth Autocomplete (1.0.0) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Language
de: Sprache

en: Country
de: Land

en: Settings
de: Einstellungen

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: Address
de: Adresse

en: County
de: Landkreis

en: Locality
de: Ort

en: Intersection
de: Überschneidung

en: Continent
de: Kontinent

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: Dependency
de: Abhängigkeit

en: Layers
de: Ebenen

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
de: Text, der bis zur Eingabe eines Wertes im Feld angezeigt wird. Dies ist üblicherweise ein Beispiel für das erwartete Format oder eine kurze Beschreibung.

en: Placeholder: @placeholder
de: Platzhalter: @placeholder
