Geocode Earth Autocomplete (1.0.0) - en to es translation catalogue (14 entries)

en: Language
es: Idioma

en: Country
es: País

en: Settings
es: Configuración

en: Region
es: Región

en: API Key
es: Clave API

en: Address
es: Dirección

en: County
es: Condado

en: Locality
es: Localidad

en: Continent
es: Continente

en: Placeholder
es: Marcador de posición

en: Dependency
es: Dependencia

en: Layers
es: Capas

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
es: Texto que se mostrará dentro del campo hasta que se escriba un valor. Esta sugerencia es por lo general un valor de muestra o una breve descripción del formato esperado.

en: Placeholder: @placeholder
es: Comodín: @placeholder
