Geocode Earth Autocomplete (1.0.0) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Language
hu: Nyelv

en: Country
hu: Ország

en: Settings
hu: Beállítások

en: Region
hu: Régió

en: API Key
hu: API-kulcs

en: Address
hu: Cím

en: County
hu: Megye

en: Locality
hu: Helység

en: Intersection
hu: Kereszteződés

en: Continent
hu: Földrész

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Dependency
hu: Függőség

en: Language: @language
hu: Nyelv: @language

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Placeholder: @placeholder
hu: Helykitöltő: @placeholder
