Geocode Earth Autocomplete (1.0.0) - en to nl translation catalogue (15 entries)

en: Language
nl: Taal

en: Country
nl: Land

en: Settings
nl: Instellingen

en: Region
nl: Gebied

en: API Key
nl: API-sleutel

en: Address
nl: Adres

en: County
nl: Gebied

en: Locality
nl: Plaats

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: Dependency
nl: Afhankelijkheid

en: Layers
nl: Lagen

en: Language: @language
nl: Taal: @language

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: Placeholder: @placeholder
nl: Plaatshouder: @placeholder

en: Mapbox settings
nl: Mapbox-instellingen
