Geocode Earth Autocomplete (1.0.0) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Language
pt: Idioma

en: Country
pt: País

en: Settings
pt: Definições

en: Region
pt: Região

en: API Key
pt: Chave API

en: Address
pt: Morada

en: County
pt: Município

en: Locality
pt: Localidade

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Dependency
pt: Dependência

en: Venue
pt: Espaço

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pt: O texto que irá ser mostrado dentro do campo até que um valor seja inserido. Normalmente, esta sugestão é um exemplo do valor a inserir ou uma breve descrição do formato esperado.
