Geocode Earth Autocomplete (1.0.0) - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Language
ro: Limba

en: Country
ro: Ţară

en: Settings
ro: Setări

en: Region
ro: Regiune

en: API Key
ro: Cheie API

en: Address
ro: Adresă

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Dependency
ro: Dependență

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder
