Geocode Earth Autocomplete (1.0.0) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: Language
uk: Мова

en: Country
uk: Країна

en: Settings
uk: Налаштування

en: Region
uk: Область

en: Address
uk: Адреса

en: County
uk: Графство

en: Locality
uk: Населений пункт

en: Intersection
uk: Перетин

en: Continent
uk: Континент

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Dependency
uk: Залежність

en: Layers
uk: Шари

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
uk: Текст, що буде показаний в полі до початку введення значення. Зазвичай це підказка з прикладом значення або короткий опис очікуваного формату.

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder
