Geocode Earth Autocomplete (1.0.1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Language
pt: Idioma

en: Country
pt: País

en: Settings
pt: Configurações

en: Region
pt: Região

en: API Key
pt: Chave de API

en: Address
pt: Endereço

en: County
pt: Condado

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Dependency
pt: Dependência

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pt: Texto que será mostrado dentro do campo até que um valor seja inserido. Esta dica é geralmente um valor de exemplo ou uma breve descrição do formato esperado.
