Geocode Earth Autocomplete (1.0.1) - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: Language
ru: Язык

en: Country
ru: Страна

en: Settings
ru: Настройки

en: Region
ru: Область

en: API Key
ru: Ключ API

en: Address
ru: Адрес

en: County
ru: Округ

en: Locality
ru: Местоположение

en: Intersection
ru: Перекрёсток

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Dependency
ru: Зависимость

en: Layers
ru: Слои

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ru: Текст, который будет показан в поле до начала ввода значения. Обычно это подсказка с примером значения или короткое описание ожидаемого формата.

en: Placeholder: @placeholder
ru: Заполнитель: @placeholder
