Geocode Earth Autocomplete (1.0.2) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: Language
tr: Dil

en: Country
tr: Ülke

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Region
tr: Bölge

en: Address
tr: Adres

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Dependency
tr: Bağımlılık

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: Placeholder: @placeholder
tr: Yer tutucu: @placeholder
