Geocode Earth Autocomplete (1.0.2) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Language
it: Lingua

en: Country
it: Paese

en: Settings
it: Impostazioni

en: Region
it: Regione

en: Address
it: Indirizzo

en: County
it: Contea

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Dependency
it: Prerequisiti

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
it: Testo che verrà mostrato dentro il campo fino a quando non si inserisce un valore. Questo suggerimento di solito è un valore di esempio o una breve descrizione del formato atteso.

en: Placeholder: @placeholder
it: Segnaposto: @placeholder
