Geocoder (8.x-2.0-alpha7) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Enabled
pt: Habilitado

en: error
pt: erro

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Output format
pt: Formato de saída

en: About
pt: Sobre

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Geocoder settings
pt: Configurações  Geocoder

en: Reverse geocode
pt: Geocode reverso

en: Cache results
pt: Resultados de cache

en: Geocoder Field
pt: Campo Geocoder

en: Geocoder plugin(s): @plugin_ids
pt: Biblioteca(s) Geocoder: @plugin_ids

en: Select which field you would like to use.
pt: Selecione qual campo você deseja usar.

en: Geocode from an existing field
pt: Geocode de um campo existente

en: Geocoder configuration
pt: Configuração Geocoder

en: Configure the Geocoder module.
pt: Configure o módulo Geocoder.

en: Provides Geocoder integration with Address module.
pt: Fornece integração do módulo Geocoder com o módulo Address.

en: Display a status mesage in case of failure
pt: Mostrar uma mensagem de status em caso de falha

en: Geocoder plugins
pt: Bibliotecas Geocoder

en: Preserve the existing field value
pt: Preservar o valor existente do campo

en: Empty the field value
pt: Limpar o valor do campo
