Geocoder (8.x-3.7) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Add
fr: Ajouter

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Throttle
fr: Auto-régulation

en: API key
fr: Clé d'API

en: Limit
fr: Limite

en: Period
fr: Point

en: Output format
fr: Format de sortie

en: Base URL
fr: URL de base

en: Machine name
fr: Nom système

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Warning message
fr: Message d'avertissement

en: Origin
fr: Origine

en: Not set
fr: Non défini

en: Providers
fr: Fournisseurs

en: Referer
fr: Référent

en: Hide field
fr: Masquer le champ

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Geocoder settings
fr: Paramètres de Geocoder

en: Disable field
fr: Désactiver le champ

en: Address, City, Zip-Code, Country, ...
fr: Adresse, Ville, Code postal, Pays, ...
