Geocoder (8.x-4.10) - en to ru translation catalogue (33 entries)

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Version
ru: Версия

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Add
ru: Добавить

en: Client ID
ru: ID клиента

en: Throttle
ru: Регулятор

en: API Key
ru: Ключ API

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Countries
ru: Страны

en: API key
ru: API-ключ

en: Limit
ru: Предел

en: Period
ru: Период

en: Plugin
ru: Плагин

en: Output format
ru: Формат вывода

en: Base URL
ru: Базовый URL

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Private key
ru: Личный ключ

en: Warning message
ru: Предупреждение

en: Origin
ru: принадлежность

en: Not set
ru: Не установлено

en: Providers
ru: Поставщики

en: Referer
ru: Источник

en: Bounds
ru: Границы

en: Hide field
ru: Скрыть поле

en: Location type
ru: Тип местоположения

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Access Token
ru: Ключ доступа

en: Multi-value input handling
ru: Обработка множественных данных

en: Geocoder settings
ru: Настройки геокодирования

en: Address, City, Zip-Code, Country, ...
ru: Страна, индекс, город, адрес, ...
