Geocoder (8.x-4.16) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Version
hi: संस्करण

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Add
hi: जोड़ें

en: ID
hi: आईडी

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Throttle
hi: थ्रॉटल/ नियंत्रण करें

en: Locale
hi: लोकेल

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Limit
hi: सीमा

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Output format
hi: उत्पादन प्रारूप

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन
