Geocoder (8.x-4.22) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Username
it: Nome utente

en: Version
it: Versione

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Add
it: Aggiungi

en: Throttle
it: Limitatore

en: Configuration
it: Configurazione

en: Countries
it: Paesi

en: Limit
it: Limite

en: Period
it: Punto

en: Output format
it: Formato di output

en: Base URL
it: URL base

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Private key
it: Chiave privata

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Origin
it: Origine

en: Not set
it: Non impostato

en: Providers
it: Fonti esterne

en: Referer
it: Referente

en: Location type
it: Tipo Posizione

en: Weight for @title
it: Peso per @title
