Geocoder (8.x-4.7) - en to uk translation catalogue (35 entries)

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Version
uk: Версія

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Add
uk: Додати

en: Client ID
uk: ID клієнта

en: Throttle
uk: Обмежувач

en: API Key
uk: Ключ API

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Countries
uk: Країни

en: API key
uk: Ключ API

en: Limit
uk: Обмежувати

en: Period
uk: Крапка

en: Plugin
uk: Плаґін

en: Output format
uk: Вихідний формат

en: Base URL
uk: Базовий URL

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: User agent
uk: User Agent

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Private key
uk: Приватний ключ

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Origin
uk: Джерело

en: Not set
uk: Не встан.

en: Providers
uk: Провайдери

en: Referer
uk: Джерело

en: Bounds
uk: Межі

en: Licensed
uk: Ліцензовано

en: Hide field
uk: Приховати поле

en: Location type
uk: Тип місця розташування

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Access Token
uk: Токен доступу

en: Multi-value input handling
uk: Обробка введення множинних значень

en: Geocoder settings
uk: Налаштування геокодувальника

en: Geocoding
uk: Геокодування
