Geofield (10.3.2) - en to hu translation catalogue (43 entries)

en: enabled
hu: engedélyezett

en: Value
hu: Érték

en: disabled
hu: tiltott

en: North
hu: észak

en: East
hu: kelet

en: South
hu: dél

en: West
hu: nyugat

en: Settings
hu: Beállítások

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Top
hu: Teteje

en: Bottom
hu: Alja

en: Is less than
hu: Kevesebb, mint

en: Is less than or equal to
hu: Kevesebb, vagy egyenlő

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Is greater than
hu: Nagyobb, mint

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Latitude
hu: Földrajzi szélesség

en: Longitude
hu: Földrajzi hosszúság

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Max
hu: Legfeljebb

en: Feet
hu: Láb

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Distance
hu: Távolság

en: Miles
hu: Mérföld

en: Kilometers
hu: Kilométer

en: Origin
hu: Kezdőpont

en: Meters
hu: Méter

en: Is between
hu: Két érték között van

en: between
hu: között

en: Is not between
hu: Nincs a két érték között

en: not between
hu: nincs közötte

en: Min
hu: Legkisebb

en: Latitude/Longitude
hu: Szélesség / Hosszúság

en: Geometry Type
hu: Geometria típusa

en: Stores geographic and location data (points, lines, and polygons).
hu: Földrajzi és helyzeti adatokat tárol (pontok, vonalak és sokszögek).

en: Yards
hu: Yard

en: Nautical Miles
hu: Tengeri mérföld

en: Unit of Measure
hu: Mértékegység

en: Geofield default display format settings
hu: Alapértelmezett geofield megjelenítési formátumának beállításai

en: Geofield Lat Lon display format settings
hu: Geofield hosszúság-szélesség (lat, lon) megjelenítési formátumának beállításai

en: Geofield Bounding box display format settings
hu: Geofield befoglaló keret megjelenítési formátumának beállításai
