Geofield (8.x-1.0-alpha5) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: enabled
fr: activé

en: Value
fr: Valeur

en: disabled
fr: désactivé

en: North
fr: Nord

en: East
fr: Est

en: South
fr: Sud

en: West
fr: Ouest

en: Settings
fr: Paramètres

en: Default
fr: Par défaut

en: Is less than
fr: Est inférieur à

en: Is less than or equal to
fr: Est inférieur ou égal à

en: Is equal to
fr: Est égal à

en: Is greater than or equal to
fr: Est supérieur ou égal à

en: Is greater than
fr: Est supérieur à

en: Is not equal to
fr: N'est pas égal à

en: Unit
fr: Unité

en: Feet
fr: Pieds

en: Output format
fr: Format de sortie

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: @min and @max
fr: @min et @max

en: Output Format
fr: Format de sortie

en: Kilometers
fr: Kilomètres

en: Origin
fr: Origine

en: Meters
fr: Mètres

en: exposed
fr: exposé

en: Is between
fr: Est compris entre

en: between
fr: entre

en: Is not between
fr: N'est pas compris entre

en: not between
fr: pas entre

en: Geometry
fr: Géométrie

en: Field types
fr: Types de champs

en: Geometry Type
fr: Type de géométrie

en: Yards
fr: Verges
