Geofield (8.x-1.21) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: enabled
hi: सक्रिय

en: Value
hi: मान

en: disabled
hi: अक्षम

en: North
hi: उत्तर

en: East
hi: पूर्व

en: South
hi: दक्षिण

en: West
hi: पश्चिम

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: From
hi: से

en: Is less than
hi: से छोटा

en: Is less than or equal to
hi: से छोटा या समतुल्य

en: Is equal to
hi: बराबर

en: Is greater than or equal to
hi: बड़ा या बराबर

en: Is greater than
hi: से बड़ा

en: Is not equal to
hi: समतुल्य नहीं

en: Output format
hi: उत्पादन प्रारूप

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Is between
hi: के बीच है

en: between
hi: बीच में

en: Is not between
hi: के बीच नहीं है

en: not between
hi: बीच में नहीं

en: And
hi: और
