Geofield (8.x-1.53) - en to tr translation catalogue (34 entries)

en: enabled
tr: etkin

en: Value
tr: Değer

en: disabled
tr: etkin değil

en: North
tr: Kuzey

en: East
tr: Doğu

en: South
tr: Güney

en: West
tr: Batı

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Default
tr: Varsayılan

en: Top
tr: En üst

en: Bottom
tr: Alt

en: Is less than
tr: Küçüktür

en: Is less than or equal to
tr: Küçük ya da eşittir

en: Is equal to
tr: eşittir

en: Is greater than or equal to
tr: Büyük ya da eşittir

en: Is greater than
tr: Büyüktür

en: Is not equal to
tr: Eşit değildir

en: Latitude
tr: Enlem

en: Longitude
tr: Boylam

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Max
tr: Maks

en: Feet
tr: Ayak

en: Output format
tr: Çıkış biçimi

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Distance
tr: Uzaklık

en: Miles
tr: Mil

en: Kilometers
tr: Kilometre

en: Meters
tr: Metre

en: Is between
tr: Arasındadır

en: between
tr: arasında

en: Is not between
tr: Arasında değildir

en: not between
tr: arasında değil

en: Min
tr: Enaz
