Geofield (8.x-1.65) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: enabled
pt: ativado

en: Value
pt: Valor

en: disabled
pt: desativado

en: North
pt: Norte

en: East
pt: Leste

en: South
pt: Sul

en: West
pt: Oeste

en: Settings
pt: Configurações

en: Default
pt: Padrão

en: Top
pt: Superior

en: Bottom
pt: Inferior

en: Is less than
pt: É menor que

en: Is less than or equal to
pt: É menor que ou igual a

en: Is equal to
pt: É igual a

en: Is greater than or equal to
pt: É maior que ou igual a

en: Is greater than
pt: É maior que

en: Is not equal to
pt: É diferente de

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Max
pt: Máx

en: Feet
pt: Pés

en: Output format
pt: Formato de saída

en: Distance
pt: Distância

en: Miles
pt: Milhas

en: Kilometers
pt: Quilômetros

en: Origin
pt: Origem

en: Meters
pt: Metros

en: Is between
pt: Está entre

en: between
pt: entre

en: Is not between
pt: Não está entre

en: not between
pt: não está entre

en: Min
pt: Mínimo

en: Geometry
pt: Geometria

en: Yards
pt: Jardas

en: Value in decimal degrees. Use dot (.) as decimal separator.
pt: Valor de graus decimais. Use ponto (.) como separador decimal.

en: Origin Coordinates
pt: Origem das Coordenadas
