Geofield Map (all releases) - en to fr translation catalogue (37 entries)

en: Weight
fr: Poids

en: none
fr: aucun(e)

en: Upload
fr: Transférer

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Scale
fr: Échelle

en: Table
fr: Tableau

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Google Maps API Key
fr: Clé pour l'API Google Maps

en: Delay
fr: Délai

en: The default width of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
fr: Largeur par défaut d'une carte Google, en absolu ou en pourcentage CSS. Exemples : <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: The default height of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
fr: Hauteur par défaut d'une carte Google, en absolu ou en pourcentage CSS. Exemples : <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: Hybrid
fr: Hybride

en: Map type
fr: Type de carte

en: Map width
fr: Largeur de la carte

en: Map height
fr: Hauteur de la carte

en: Max
fr: Maximum

en: Theming
fr: Thème

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: tiny
fr: très petit

en: small
fr: petit

en: Field Name
fr: Nom du champ

en: Draggable
fr: Glissable

en: Map zoom
fr: Zoom carte

en: Providers
fr: Fournisseurs

en: Geometry
fr: Géométrie

en: Data source
fr: Source de données

en: Zoom Level
fr: Niveau du zoom

en: Behaviour
fr: Comportement

en: Maximum file size
fr: Taille maximum de fichier

en: Image style
fr: Style d'image

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Checked
fr: Vérifié

en: Data sources
fr: Sources de données

en: Remove button
fr: Bouton Retirer

en: Lazy load
fr: Chargement à la demande

en: The image file is invalid or the image type is not allowed. Allowed types: %types
fr: Le fichier image n'est pas valide ou le format d'image n'est pas autorisé. Format autorisés : %types
