Geofield Map (all releases) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Weight
id: Bobot

en: none
id: tidak ada

en: Upload
id: Unggah

en: Options
id: Opsi

en: Fields
id: Bidang isian

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Scale
id: Skala

en: Table
id: Tabel

en: Provider
id: Penyedia

en: Position
id: Posisi

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Max
id: Maks

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: tiny
id: kecil

en: small
id: kecil

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: Maximum file size
id: Ukuran berkas maksimum

en: Image style
id: Gaya gambar

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Checked
id: Terpilih

en: The image file is invalid or the image type is not allowed. Allowed types: %types
id: File gambar tidak valid atau jenis gambar tidak diizinkan. Jenis yang diizinkan: %types
