Geofield Map (all releases) - en to ja translation catalogue (32 entries)

en: Weight
ja: ウェイト

en: none
ja: なし

en: Upload
ja: アップロード

en: Options
ja: オプション

en: Fields
ja: フィールド

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Scale
ja: スケール

en: Table
ja: テーブル

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Position
ja: ポジション

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: Google Maps API Key
ja: GoogleマップAPIキー

en: normal
ja: ノーマル

en: Delay
ja: 遅延

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Max
ja: 最大

en: Default value
ja: デフォルト値

en: tiny
ja: 極小

en: small
ja: 小

en: Field Name
ja: フィールド名

en: Zoom
ja: ズーム

en: - Any -
ja: - すべて -

en: Min
ja: 最小

en: Behaviour
ja: 動作

en: Maximum file size
ja: 最大ファイルサイズ

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Checked
ja: チェック済

en: Remove button
ja: 削除ボタン

en: The image file is invalid or the image type is not allowed. Allowed types: %types
ja: 画像ファイルが適切でないか、許可された画像タイプではありません。許可されたタイプ: %types
