Geofield Map (all releases) - en to nl translation catalogue (41 entries)

en: Weight
nl: Gewicht

en: Upload
nl: Uploaden

en: Options
nl: Opties

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Scale
nl: Schalen

en: Table
nl: Tabel

en: Position
nl: Positie

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Google Maps API Key
nl: Google Maps API-sleutel

en: normal
nl: normaal

en: Delay
nl: Vertraging

en: Satellite
nl: Satteliet

en: Hybrid
nl: Hybride

en: Map type
nl: Kaartsoort

en: Map width
nl: Kaartbreedte

en: Map height
nl: Kaarthoogte

en: Max
nl: Maximaal

en: Theming
nl: Thema-ontwikkeling

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: tiny
nl: zeer klein

en: small
nl: klein

en: Field Name
nl: Veldnaam

en: Map zoom
nl: Zoom kaart

en: Min
nl: Minimaal

en: Geometry
nl: Geometrie

en: Zoom Level
nl: Zoom-niveau

en: Maximum file size
nl: Maximale bestandsgrootte

en: Terrain
nl: Terrein

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Map center
nl: Midden van de kaart

en: Map controls
nl: Kaartcontroles

en: Tooltip field
nl: Tooltip-veld

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Places
nl: Plaatsen

en: Initial
nl: Initieel

en: Checked
nl: Aangevinkt

en: Street view control
nl: Street View-instellingen

en: Remove button
nl: Verwijderen-knop

en: The image file is invalid or the image type is not allowed. Allowed types: %types
nl: De afbeelding is foutief of het bestandstype is niet toegestaan. Toegestane bestandstypes: %types
