Geofield Map (11.1.5) - en to ro translation catalogue (34 entries)

en: enabled
ro: activat

en: Value
ro: Valoare

en: disabled
ro: dezactivat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Weight
ro: Greutate

en: none
ro: nimic

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Upload
ro: Încarcă

en: Options
ro: Opțiuni

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Scale
ro: Scalare

en: Table
ro: Tabel

en: Provider
ro: Furnizor

en: Option
ro: Opțiune

en: Position
ro: Poziție

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Please wait...
ro: Vă rugăm să așteptați...

en: tiny
ro: foarte mic

en: small
ro: mic

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: Maximum file size
ro: Dimensiunea maximă a fișierului

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
ro: Introduceți o valoare ca "512" (octeți), "80 KB" (kiloocteți) sau "50 MB" (megaocteți) în scopul de a restrânge dimensiunea fișierului permis. Dacă este lăsat gol, dimensiunile fișierelor vor fi limitate numai de <em>max_post_size</em> și <em>upload_max_filesize</em> din PHP (limită actuală <strong>%limit</strong>).

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ro: Separați extensiile cu spațiu sau punct și nu includeți punctul din față.

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Checked
ro: Bifat

en: Remove button
ro: Buton eliminare
