Geofield Map (3.0.14) - en to he translation catalogue (32 entries)

en: enabled
he: פעיל

en: Value
he: ערך

en: disabled
he: מושבת

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Weight
he: משקל

en: none
he: ללא

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Upload
he: העלאה

en: Options
he: אפשרויות

en: Fields
he: שדות

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Scale
he: התאמת גודל

en: Provider
he: ספק

en: Option
he: אפשרות

en: Position
he: מיקום

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: normal
he: רגילה

en: Replacement patterns
he: דפוסי החלפה

en: Max
he: מקסימום

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Please wait...
he: נא להמתין...

en: - Any -
he: - הכל -

en: Min
he: מינימלי

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
he: יש להזין ערך כגון "512" (בייט), "80KB" (קילובייט), או "50MB" (מגהבייט) על מנת להגביל את גודל הקובץ. אם תשאירו ריק, הגבלת הגודל תקבע ע"י הגדרות ה-php על השרת (הגבלה נוכחית: <strong>%limit</strong>).

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
he: יש לרשום את הסיומות בהפרדה של רווח או פסיק, ללא הנקודה המקדימה לסיומת הקובץ.

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Checked
he: נבדק
