Geofield Map (8.x-2.11) - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: disabled
ar: معطَّل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Weight
ar: الوزن

en: none
ar: لا شيء

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: Term
ar: المصطلح

en: Please wait...
ar: يرجى الانتظار...

en: - Any -
ar: - اختر -

en: Maximum file size
ar: الحد الأقصى لحجم الملف

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
ar: يرجى إدخال قيمة مثل "512" (بايت)، "80 KB" (كيلوبايت) أو "50 MB" (ميغابايت) لتحديد حجم الملف المسموح به. في حالة تركه فارغاً يتم تحديد حجم الملف بالحد الأقصى للرفع من إعدادات PHP (والذي قيمته حالياً <strong>%limit</strong>).

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ar: افصل لواحق الملفات بمسافة أو فاصلة ولا تضع النقطة.

en: View mode
ar: نمط المشاهدة
