Geolocation Field (4.0.0-alpha2) - en to he translation catalogue (93 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Prefix
he: קידומת

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Description
he: תיאור

en: Enable
he: הפעלה

en: Enabled
he: מופעל

en: On
he: פעיל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Version
he: גירסה

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: Links
he: קישורים

en: Search
he: חיפוש

en: Test
he: בדיקה

en: Number
he: מספר

en: Country
he: מדינה

en: Weight
he: משקל

en: The configuration options have been saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: none
he: ללא

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Top
he: עליון

en: Time
he: זמן

en: View
he: צפיה

en: Format
he: פורמט

en: URL
he: כתובת URL

en: Region
he: איזור

en: Anchor
he: עוגן

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Text
he: טקסט

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: Components
he: רכיבים

en: Options
he: אפשרויות

en: Bottom
he: למטה

en: Url
he: כתובת url

en: Off
he: כבוי

en: Comment
he: תגובה

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Address
he: כתובת

en: General
he: כללי

en: Background color
he: צבע רקע

en: Color
he: צבע

en: Destination
he: יעד

en: Option
he: אפשרות

en: Position
he: מיקום

en: Postal code
he: מיקוד

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: Full
he: מלא

en: Token
he: אסימון

en: Countries
he: מדינות

en: Source
he: מקור

en: Replacement patterns
he: דפוסי החלפה

en: Feature
he: תכונה

en: Minimum height
he: גובה מינימלי

en: Minimum width
he: רוחב מינימלי

en: Map
he: מפה

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Style
he: סגנון

en: Standard
he: רגיל

en: Top left
he: למעלה משמאל

en: Top right
he: למעלה מימין

en: Bottom right
he: בתחתית מימין

en: Bottom left
he: בתחתית משמאל

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Index
he: אינדקס

en: Debug
he: אתר באגים

en: Editor
he: עורך

en: Copyright
he: זכויות יוצרים

en: Postal Code
he: מיקוד

en: Package
he: חבילה

en: Data
he: נתונים

en: About
he: אודות

en: Setting
he: הגדרות

en: Behavior
he: התנהגות

en: Route
he: נתיב

en: Direction
he: כיוון

en: Maximum height
he: גובה מקסימלי

en: Maximum width
he: רוחב מקסימלי

en: Directions
he: כיוונים

en: Displays
he: תצוגות

en: Layers
he: שכבות

en: Styles
he: סגנונות

en: Libraries
he: ספריות
