Geolocation Field (4.0.0-alpha2) - en to jv translation catalogue (55 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Prefix
jv: Awalan

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Description
jv: Katrangan

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Enabled
jv: Urip

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Version
jv: Versi

en: Edit
jv: Sunting

en: Size
jv: Ukuran

en: Links
jv: Tautan

en: Search
jv: Goléki

en: Test
jv: Ujian

en: Number
jv: Angka

en: Country
jv: Negara

en: Weight
jv: Urutan

en: The configuration options have been saved.
jv: Opsi konfigurasi uwis disimpen.

en: none
jv: ora ana

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Default
jv: Gawan

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Time
jv: Wektu

en: View
jv: Tampilan

en: Anchor
jv: Jangkar

en: Advanced settings
jv: Sétingan lanjutan

en: Text
jv: Teks

en: Keywords
jv: Tembung kunci

en: Options
jv: Opsi

en: Bottom
jv: Ngisor

en: Comment
jv: Komèntar

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: General
jv: Umum

en: Background color
jv: Warna Background

en: Color
jv: Kelir

en: Minimum height
jv: Dhuwur minimal

en: Minimum width
jv: Ambā minimal

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: Standard
jv: Standar

en: Default value
jv: Biji gawan

en: Index
jv: Indek

en: Overlay
jv: Ngambang

en: About
jv: Ngenani

en: Direction
jv: Arah

en: Maximum height
jv: Dhuwur maksimum

en: Maximum width
jv: Amba maksimum

en: Libraries
jv: Pustaka
