Geolocation Field (4.0.0-alpha3) - en to el translation catalogue (92 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Description
el: Περιγραφή

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: On
el: Ανοικτό

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Version
el: Έκδοση

en: Size
el: Μέγεθος

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Number
el: Αριθμός

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: The configuration options have been saved.
el: Οι επιλογές διευθέτησης αποθηκεύτηκαν.

en: North
el: Βόρεια

en: East
el: Ανατολικά

en: South
el: Νότια

en: West
el: Δυτικά

en: none
el: κανένα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Top
el: Κορυφή

en: Time
el: Ώρα

en: Format
el: Μορφή

en: Region
el: Περιοχή

en: Anchor
el: Αγκύρωση

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Text
el: Κείμενο

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Components
el: Συστατικά

en: Options
el: Επιλογές

en: Advanced Settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Url
el: Διεύθυνση (URL)

en: Off
el: Κλειστό

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Address
el: Διεύθυνση

en: General
el: Γενικά

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Color
el: Χρώμα

en: Destination
el: Προορισμός

en: Option
el: Επιλογή

en: Position
el: Θέση

en: Postal code
el: Ταχυδρομικός κώδικας

en: Latitude
el: Γεωγραφικό Πλάτος

en: Longitude
el: Γεωγραφικό Μήκος

en: Full
el: Πλήρες

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Source
el: Πηγή

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Minimum height
el: Ελάχιστο ύψος

en: Minimum width
el: Ελάχιστο πλάτος

en: Map
el: Χάρτης

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Style
el: Στυλ

en: Standard
el: Βασικό

en: Top left
el: Πάνω αριστερά

en: Top right
el: Πάνω δεξιά

en: Bottom right
el: Κάτω δεξιά

en: Bottom left
el: Κάτω αριστερά

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Index
el: Ευρετήριο

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Overlay
el: Υπέρθεση

en: Package
el: Πακέτο

en: Data
el: Δεδομένα

en: About
el: Περί

en: Setting
el: Ρύθμιση

en: Metric
el: Μετρικό σύστημα

en: Route
el: Διαδρομή

en: Direction
el: Κατεύθυνση

en: Creator
el: Δημιουργός

en: Maximum height
el: Μέγιστο ύψος

en: Maximum width
el: Μέγιστο πλάτος

en: Kilometers
el: Χιλιόμετρα

en: Meta data
el: Μέτα δεδομένα

en: Styles
el: Στυλ

en: Top center
el: Κορυφή κέντρο

en: Bottom center
el: Κάτω μέρος κέντρο

en: Libraries
el: Βιβλιοθήκες
