Geolocation Field (4.0.0-alpha5) - en to bo translation catalogue (81 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Prefix
bo: སྔོན་བཏགས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Type
bo: རིགས

en: Author
bo: རྩོམ་མཁན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Enable
bo: ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: On
bo: ཁ་ཕྱེ

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Version
bo: པར་གཞི

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང

en: Links
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Search
bo: འཚོལ

en: Number
bo: གྲངས་ཀ

en: Country
bo: རྒྱལ་ཁབ།

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: The configuration options have been saved.
bo: སྒྲིག་འགོད་ཀྱི་གདམ་ཚན་ཉར་ཚགས་བྱས་ཟིན།

en: none
bo: མེད

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Top
bo: འགོ

en: Time
bo: དུས་ཚོད

en: Format
bo: རྣམ་གཞག

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Region
bo: གནས་ཁུལ

en: Anchor
bo: གནས་ས

en: Advanced settings
bo: མཐོ་རིམ་གྱི་གདམ་ཚན

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Keywords
bo: གནད་ཚིག

en: Components
bo: གྲུབ་ཆ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Options
bo: གདམ་ཚན

en: Bottom
bo: ཞབས་ངོས

en: Url
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Off
bo: ཁ་རྒྱག

en: Comment
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Promoted to front page
bo: མདུན་ངོས་སུ་འོས་སྦྱོར་བྱས་པ

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: Height
bo: མཐོ་ཚད

en: Address
bo: ས་གནས

en: General
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Background color
bo: རྒྱབ་ལྗོངས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: Color
bo: ཁ་དོག

en: Padding
bo: ནང་གི་བར་ཐག

en: Position
bo: གནས་ས

en: Full
bo: ཆ་ཚང

en: Token
bo: མཚོན་གྲངས

en: Source
bo: ཁུངས

en: Replacement patterns
bo: བརྗེ་བྱེད་ཀྱི་དཔེ་ཡིག

en: Minimum height
bo: ཆེས་ཆུང་བའི་མཐོ་ཚད་

en: Minimum width
bo: ཆེས་ཆུང་བའི་ཞེང་ཚད་

en: Left
bo: གཡོན

en: Style
bo: བཟོ་ལྟ

en: Standard
bo: ཚད་ལྡན

en: Top left
bo: གཡོན་འགོ

en: Top right
bo: གཡས་འགོ

en: Bottom right
bo: གཡས་འོག

en: Bottom left
bo: གཡོན་འོག

en: Default value
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས

en: Relationship type
bo: འབྲེལ་ལམ་གྱི་རིགས།

en: Index
bo: དཀར་ཆག

en: Editor
bo: རྩོམ་སྒྲིག་ལག་ཆ

en: Overlay
bo: ཕྱི་རིམ

en: Package
bo: ཐུམ།

en: Data
bo: གཞི་གྲངས

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Direction
bo: ཁ་ཕྱོགས

en: Maximum height
bo: ཆེས་ཆེ་བའི་མཐོ་ཚད

en: Maximum width
bo: ཆེས་ཆེ་བའི་ཞེང་ཚད

en: Displays
bo: མངོན་འཆར

en: Select which display or displays this should attach to.
bo: མངོན་འཆར་གང་ལ་འདི་ཟུར་སྣོན་བྱེད་དགོས་པར་འདེམ།

en: Styles
bo: བཟོ་ལྟ

en: Top center
bo: དཀྱིལ་འགོ

en: Bottom center
bo: དཀྱིལ་འོག

en: Exposed
bo: ཕྱིར་མངོན་ཟིན་པ།

en: Access key
bo: བེད་སྤྱོད་ལྡེ་མིག
