Geolocation Field (4.0.0-alpha6) - en to sv translation catalogue (130 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enable
sv: Aktivera

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: On
sv: På

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Size
sv: Storlek

en: Links
sv: Länkar

en: Search
sv: Sök

en: Number
sv: Tal

en: Country
sv: Land

en: Weight
sv: Vikt

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: North
sv: Nord

en: East
sv: Öst

en: South
sv: Syd

en: West
sv: Väst

en: none
sv: ingen

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Font Size
sv: Fontstorlek

en: Default
sv: Förvald

en: Top
sv: Överst

en: Time
sv: Tid

en: Anchor
sv: Ankare

en: Advanced settings
sv: Utökade inställningar

en: Keywords
sv: Nyckelord

en: Components
sv: Komponenter

en: Options
sv: Alternativ

en: Advanced Settings
sv: Utökade inställningar

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Client ID
sv: Klient ID

en: Url
sv: URL

en: Off
sv: Av

en: Comment
sv: Kommentar

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: API Key
sv: API-nyckel

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Address
sv: Adress

en: General
sv: Allmän

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Color
sv: Färg

en: Destination
sv: Mål

en: Option
sv: Val

en: Threshold
sv: Tröskelvärde

en: Postal code
sv: Postnummer

en: Latitude
sv: Latitud

en: Longitude
sv: Longitud

en: Coordinates
sv: Koordinater

en: Google Maps API Key
sv: Nyckel för Google Maps API

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Countries
sv: Länder

en: Address Field
sv: Adressfält

en: Source
sv: Källa

en: Replacement patterns
sv: Ersättningsmönster

en: Minimum height
sv: Minsta höjd

en: Minimum width
sv: Minsta bredd

en: Default map type
sv: Förvald typ av karta

en: Maximum zoom
sv: Största zoom

en: Minimum zoom
sv: Minsta zoom

en: Stroke color
sv: Linjefärg

en: Stroke opacity
sv: Linjeopacitet

en: Fill color
sv: Fyllnadsfärg

en: Fill opacity
sv: Fyllnadsopacitet

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Style
sv: Stil

en: Font Family
sv: Fontfamilj

en: Top left
sv: Längst upp till vänster

en: Top right
sv: Längst upp till höger

en: Bottom right
sv: Längst ned till höger

en: Bottom left
sv: Längst ned till vänster

en: Locality
sv: Plats

en: Fill Color
sv: Fyllnadsfärg

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Image path
sv: Bildsökväg

en: Relationship type
sv: Typ av relation

en: Index
sv: Förteckning

en: Distance
sv: Distans

en: Transparent
sv: Genomskinlig

en: Postal Code
sv: Postnummer

en: Border color
sv: Kantfärg

en: Overlay
sv: Lager

en: Package
sv: Paket

en: About
sv: Om

en: Setting
sv: Inställning

en: Behavior
sv: Beteende

en: Metric
sv: Metriskt

en: Opacity
sv: Opacitet

en: Route
sv: Rutt

en: Landscape
sv: Liggande

en: Direction
sv: Riktning

en: Creator
sv: Upphovsman

en: Maximum height
sv: Största höjd

en: Maximum width
sv: Största bredd

en: Directions
sv: Instruktioner

en: Locations
sv: Platser

en: Proximity
sv: Närhet

en: Kilometers
sv: Kilometer

en: Origin
sv: Ursprung

en: Latitude field
sv: Latitudfält

en: Longitude field
sv: Longitudfält

en: Meta data
sv: Metadata

en: Providers
sv: Leverantörer

en: Displays
sv: Visningar

en: Select which display or displays this should attach to.
sv: Välj vilken eller vilka visningar denna skall bifogas till.

en: Styles
sv: Stilmallar

en: Top center
sv: Längst upp i mitten

en: Bottom center
sv: Nederst - centrerad

en: Max width
sv: Största bredd

en: Libraries
sv: Bibliotek

en: Exposed
sv: Exponerad

en: Width value
sv: Breddvärde

en: Height value
sv: Höjdvärde

en: Grid Size
sv: Rutstorlek

en: Distance unit
sv: Avståndsenhet

en: Access Key
sv: Åtkomstnyckel

en: Access key
sv: Åtkomstnyckel

en: Geofield
sv: Geofält

en: Appears in: @bundles.
sv: Förekommer i: @bundles.

en: Access Token
sv: Åtkomsttoken

en: Address field
sv: Adressfält

en: Library name
sv: Biblioteksnamn
