Geolocation Field (4.0.0-alpha7) - en to da translation catalogue (122 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Prefix
da: Præfiks

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enable
da: Aktivér

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Action
da: Handling

en: On
da: Tilsluttet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Reset
da: Gendan

en: Number
da: Antal

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: North
da: Nord

en: East
da: Øst

en: South
da: Syd

en: West
da: Vest

en: none
da: ingen

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Font Size
da: Skriftstørrelse

en: Default
da: Standard

en: Icon
da: Ikon

en: Time
da: Tid

en: Anchor
da: Anker

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Text
da: Tekst

en: Keywords
da: Nøgleord

en: Components
da: Komponenter

en: Content type
da: Indholdstype

en: Options
da: Valg

en: Advanced Settings
da: Avancerede indstillinger

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Bottom
da: Bund

en: Client ID
da: Klient ID

en: Url
da: URL

en: Off
da: Afbrudt

en: Comment
da: Kommentar

en: Location
da: Lokation

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: API Key
da: API-nøgle

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Address
da: Adresse

en: Desc
da: Faldende

en: General
da: Generelt

en: Color
da: Farve

en: Option
da: Valgmulighed

en: Position
da: Placering

en: Threshold
da: Tærskelværdi

en: Postal code
da: Postnummer

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Longitude
da: Længdegrad

en: Coordinates
da: Koordinater

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Token
da: Symbol

en: Countries
da: Lande

en: Address Field
da: Adressefelt

en: API key
da: API-nøgle

en: Source
da: Kilde

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Default map type
da: Standard korttype

en: Map
da: Knyt

en: Maximum zoom
da: Maksimum zoom

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Style
da: Typografi

en: Font Family
da: Skriftfamilie

en: Top left
da: Øverst til venstre

en: Top right
da: Øverst til højre

en: Bottom right
da: Nederst til højre

en: Bottom left
da: Nederst til venstre

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Locality
da: Lokalitet

en: Default value
da: Standardværdi

en: Image path
da: Billedesti

en: Apply
da: Udfør

en: Relationship type
da: Forbindelsestype

en: Taxonomy Terms
da: Taksonomiord

en: Index
da: Indeks

en: Google Maps API key
da: Google Maps API-nøgle

en: Distance
da: Afstand

en: Transparent
da: Gennemsigtig

en: Postal Code
da: Postnummer

en: Overlay
da: Overlejring

en: Package
da: Pakke

en: Offset
da: Forskydning

en: About
da: Om

en: Setting
da: Indstilling

en: Behavior
da: Opførsel

en: Metric
da: Metrisk

en: Route
da: Rute

en: Landscape
da: Landskab

en: Direction
da: Retning

en: Creator
da: Skaber

en: Title field
da: Titelfelt

en: Directions
da: Retninger

en: Zoom level
da: Zoomniveau

en: Locations
da: Lokationer

en: Kilometers
da: Kilometer

en: Point
da: Punkt

en: Fullscreen
da: Fuldskærm

en: Items per page
da: Antal elementer

en: Select which display or displays this should attach to.
da: Vælg hvilke displays dette skal knyttes til.

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Top center
da: Top midt

en: Bottom center
da: Bund midt

en: Libraries
da: Biblioteker

en: Operations links
da: Redigeringslinks

en: Exposed
da: Eksponeret

en: Asc
da: Stigende

en: Appears in: @bundles.
da: Optræder i: @bundles.
