Geolocation Field (4.0.0-alpha7) - en to hr translation catalogue (76 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Description
hr: Opis

en: Enable
hr: Omogući

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Action
hr: Akcija

en: On
hr: Uključi

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Version
hr: Inačica

en: Links
hr: Poveznice

en: Reset
hr: Poništi

en: Number
hr: Broj

en: Country
hr: Država

en: Weight
hr: Težina

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: North
hr: Sjever

en: East
hr: Istok

en: South
hr: Jug

en: West
hr: Zapad

en: none
hr: ništa

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Zadano

en: Icon
hr: Ikona

en: Time
hr: Vrijeme

en: Format
hr: Oblik

en: Region
hr: Regija

en: Anchor
hr: Sidro

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: Text
hr: Tekst

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: Options
hr: Opcije

en: All
hr: Svi

en: Page
hr: Stranica

en: Bottom
hr: Dno

en: Comment
hr: Komentar

en: Location
hr: Lokacija

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: Term
hr: Pojam

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Address
hr: Adresa

en: Desc
hr: Silazno

en: General
hr: Općenito

en: Color
hr: Boja

en: Destination
hr: Odredište

en: Option
hr: Opcija

en: Position
hr: Pozicija

en: Threshold
hr: Prag

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Source
hr: Izvor

en: Replacement patterns
hr: Zamjenski obrasci

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Style
hr: Stil

en: Top left
hr: Vrh lijevo

en: Top right
hr: Vrh desno

en: Bottom right
hr: Dno desno

en: Bottom left
hr: Dno lijevo

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: Apply
hr: Primjeni

en: Overlay
hr: Plutajuća ploča

en: About
hr: Opis

en: Direction
hr: Smjer

en: Styles
hr: Stilovi

en: Top center
hr: Vrh sredina

en: Bottom center
hr: Dno sredina

en: Asc
hr: Uzlazno
