Geolocation Field (4.0.0-beta2) - en to bn translation catalogue (29 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Weight
bn: ভর

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: none
bn: একটিও নয়

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Time
bn: সময়

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Keywords
bn: কী-ওয়ার্ড

en: Url
bn: ইউআরএল

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Width
bn: প্রস্থ

en: General
bn: সাধারণ

en: Color
bn: রং

en: Index
bn: সূচীপত্র

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Libraries
bn: লাইব্রেরী সমূহ
