Geolocation Field (4.0.0-beta2) - en to kn translation catalogue (79 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: North
kn: ಉತ್ತರ

en: East
kn: ಪೂರ್ವ

en: South
kn: ದಕ್ಷಿಣ

en: West
kn: ಪಶ್ಚಿಮ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Font Size
kn: ಅಕ್ಷರಶೈಲಿ ಗಾತ್ರ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Tracks
kn: ಟ್ರ್ಯಾಕ್‌ಗಳು

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Anchor
kn: ಲಂಗರು(Anchor)

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Keywords
kn: ಮುಖ್ಯಶಬ್ಧಗಳು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Advanced Settings
kn: ಸುಧಾರಿತ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Destination
kn: ಗುರಿ

en: Option
kn: ಆಯ್ಕೆ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Coordinates
kn: ನಿರ್ದೇಶಾಂಕಗಳು

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Fill color
kn: ಬಣ್ಣವನ್ನು ತುಂಬಿಸು

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Font Family
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಪರಿವಾರ

en: Locality
kn: ಪ್ರದೇಶ

en: Synchronization
kn: ಮೇಳೈಕೆ

en: Index
kn: ಪರಿವಿಡಿ

en: Copyright
kn: ಹಕ್ಕು

en: 2
kn: ೨

en: Package
kn: ಪ್ಯಾಕೇಜ್

en: Radius
kn: ತ್ರಿಜ್ಯ

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Setting
kn: ಸಂಯೋಜನೆ

en: Behavior
kn: <b>ವರ್ತನೆ</b>

en: Zoom
kn: ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: Landscape
kn: ಪ್ರಕೃತಿ ದೃಶ್ಯ

en: Icon path
kn: ಚಿಹ್ನೆಯ ಮಾರ್ಗ

en: Direction
kn: ಧಿಕ್ಕು

en: Creator
kn: ನಿರ್ಮಾತೃ

en: Zoom level
kn: ಗಾತ್ರಬದಲಾವಣೆಯ ಮಟ್ಟ

en: Symbol
kn: ಸಂಕೇತ

en: Locations
kn: ತಾಣಗಳು

en: Origin
kn: ಮೂಲ

en: Layer
kn: ಲೇಯರ್

en: Fullscreen
kn: ಪೂರ್ಣಪರದೆ

en: Layers
kn: ಪದರಗಳು

en: Transport
kn: ವರ್ಗಾವಣೆ
