Geolocation Field (8.x-3.0-rc10) - en to eu translation catalogue (77 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: Content
eu: Edukia

en: Value
eu: Balioa

en: Type
eu: Mota

en: Description
eu: Azalpena

en: Enable
eu: Gaitu

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Version
eu: Bertsioa

en: Size
eu: Tamaina

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: Country
eu: Herria

en: Weight
eu: Pisua

en: The configuration options have been saved.
eu: Konfigurazio aukerak gorde dira.

en: none
eu: bat ere ez

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Label
eu: Etiketa

en: Top
eu: Goian

en: Small
eu: Txikia

en: Large
eu: Handia

en: Format
eu: Formatua

en: Region
eu: Atal

en: Anchor
eu: Aingura

en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Content type
eu: Eduki mota

en: Options
eu: Aukerak

en: All
eu: Guztiak

en: Page
eu: Orria

en: Bottom
eu: Behean

en: Url
eu: URLa

en: Location
eu: Kokalekua

en: Promoted to front page
eu: Atariko orria sustatua

en: Term
eu: Termino

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Address
eu: Helbidea

en: Desc
eu: Beheraka

en: General
eu: Orokorra

en: Color
eu: Kolore

en: Position
eu: Kokapena

en: Countries
eu: Herrialdeak

en: Minimum height
eu: Altuera minimoa

en: Minimum width
eu: Zabalera minimoa

en: Map
eu: Mapa

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Style
eu: Estiloa

en: Top left
eu: Goian ezkerrean

en: Top right
eu: Goian eskuinean

en: Bottom right
eu: Behean eskuinean

en: Bottom left
eu: Behean ezkerrean

en: ‹ Previous
eu: ‹ Aurrekoak

en: Next ›
eu: Hurrengoak ›

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: Image path
eu: Irudiaren bide-izena

en: Apply
eu: Ezarri

en: Taxonomy Terms
eu: Taxonomia terminoak

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: Data
eu: Datu

en: About
eu: (r)i buruz

en: Setting
eu: Ezarpena

en: Route
eu: Bidea

en: Direction
eu: Helbidea

en: Maximum height
eu: Altuera maximoa

en: Maximum width
eu: Zabalera maximoa

en: Locations
eu: Kokapenak

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: Styles
eu: Estiloak

en: « First
eu: « Lehenengoa

en: Last »
eu: Azkena »

en: Top center
eu: Goian erdian

en: Bottom center
eu: Behean erdian

en: Asc
eu: Goraka
