Geolocation Field (8.x-3.0-rc10) - en to lt translation catalogue (83 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Body
lt: Turinys

en: Content
lt: Turinys

en: Value
lt: Reikšmė

en: Type
lt: Tipas

en: Description
lt: Aprašymas

en: Enable
lt: Įjungti

en: Enabled
lt: Įjungta

en: On
lt: Įjungta

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Version
lt: Versija

en: Size
lt: Dydis

en: Search
lt: Paieška

en: Reset
lt: Išvalyti

en: Country
lt: Šalis

en: Weight
lt: Svoris

en: The configuration options have been saved.
lt: Nustatymai išsaugoti.

en: North
lt: Šiaurės

en: East
lt: Rytų

en: South
lt: Pietų

en: West
lt: Vakarų

en: none
lt: joks

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Label
lt: Etiketė

en: Top
lt: Viršus

en: Small
lt: Mažas

en: Large
lt: Didelis

en: Icon
lt: Piktograma

en: Format
lt: Formatas

en: Region
lt: Sritis

en: Anchor
lt: Inkaras

en: Advanced settings
lt: Papildomi nustatymai

en: Components
lt: Komponentai

en: Content type
lt: Turinio tipas

en: Options
lt: Nustatymai

en: All
lt: Visi

en: Page
lt: Puslapis

en: Bottom
lt: Apačia

en: Off
lt: Išjungta

en: Location
lt: Vieta

en: Promoted to front page
lt: Iškeltas į pagrindinį puslapį

en: Term
lt: Terminas

en: API Key
lt: API raktas

en: Width
lt: Plotis

en: Height
lt: Aukštis

en: Address
lt: Adresas

en: General
lt: Bendras

en: Background color
lt: Fono spalva

en: Color
lt: Spalva

en: Option
lt: Pasirinkimas

en: Position
lt: Pozicija

en: City
lt: Miestas

en: Postal code
lt: Pašto kodas

en: Latitude
lt: Platuma

en: Longitude
lt: Ilguma

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Countries
lt: Šalys

en: Minimum height
lt: Mažiausias aukštis

en: Minimum width
lt: Mažiausias plotis

en: Map
lt: Žemėlapis

en: Left
lt: Kairė

en: Right
lt: Dešinė

en: Style
lt: Stilius

en: Default value
lt: Numatytoji reikšmė

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Relationship type
lt: Sąryšio tipas

en: Transparent
lt: Permatomas

en: Postal Code
lt: Pašto kodas

en: Overlay
lt: Sluoksnis

en: Data
lt: Duomenys

en: About
lt: Apie

en: Setting
lt: Nustatymas

en: Metric
lt: Metrinė

en: Direction
lt: Kryptis

en: Maximum height
lt: Didžiausias aukštis

en: Maximum width
lt: Didžiausias plotis

en: Meta data
lt: Meta duomenys

en: Displays
lt: Rodymai

en: Items per page
lt: Vienetų kiekis puslapyje

en: - All -
lt: - Visos -

en: Last »
lt: Paskutinis »

en: Libraries
lt: Bibliotekos
