Geolocation Field (8.x-3.0-rc5) - en to pl translation catalogue (145 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Content
pl: Zawartość

en: Value
pl: Wartość

en: Type
pl: Typ

en: Description
pl: Opis

en: Enable
pl: Włącz

en: Enabled
pl: Włączone

en: On
pl: Włączony

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Version
pl: Wersja

en: Size
pl: Rozmiar

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Country
pl: Państwo

en: Weight
pl: Waga

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: North
pl: północ

en: East
pl: wschodni

en: South
pl: południowy

en: West
pl: zachodni

en: none
pl: brak

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Label
pl: Etykieta

en: Font Size
pl: Rozmiar czcionki

en: Top
pl: Góra strony

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Icon
pl: Ikona

en: Anchor
pl: Kotwica

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Components
pl: Komponenty

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: Options
pl: Opcje

en: All
pl: Wszystko

en: Page
pl: Strona

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Url
pl: URL

en: Off
pl: Wyłączony

en: Location
pl: Położenie

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: API Key
pl: Klucz API

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Address
pl: Adres

en: Desc
pl: Malejąco

en: General
pl: Ogólne

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Color
pl: Kolor

en: Padding
pl: Dopełnienie

en: Option
pl: Opcja

en: Position
pl: Pozycja

en: Postal code
pl: Kod pocztowy

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: Add location
pl: Dodaj lokalizację

en: Coordinates
pl: Współrzędne

en: Google Maps API Key
pl: Klucz API map Google

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Token
pl: Wzorzec

en: Countries
pl: Kraje

en: Address Field
pl: Pole adresu

en: API key
pl: Klucz API

en: Feature
pl: Funkcjonalność

en: Minimum height
pl: Minimalna wysokość

en: Minimum width
pl: Minimalna szerokość

en: Default map type
pl: Domyślny typ mapy

en: Map
pl: Mapa

en: Stroke color
pl: Kolor pędzla

en: Stroke weight
pl: Grubość pędzla

en: Stroke opacity
pl: Przeźroczystość obrysu

en: Fill color
pl: Kolor wypełnienia

en: Fill opacity
pl: Przeźroczystość wypełnienia

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Style
pl: Styl

en: Font Family
pl: Rodzina czcionek

en: Top left
pl: Lewy górny róg

en: Top right
pl: Prawy górny róg

en: Bottom right
pl: Prawy dolny róg

en: Bottom left
pl: Lewy dolny róg

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Image path
pl: Ścieżka obrazka

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Synchronization
pl: Synchronizacja

en: Taxonomy Terms
pl: Terminy taksonomii

en: Max Width
pl: Maks. szerokość

en: Max Height
pl: Maks. wysokość

en: Google Maps API key
pl: Klucz API Google Maps

en: Distance
pl: Odległość

en: Transparent
pl: Przeźroczysty

en: Postal Code
pl: Kod pocztowy

en: Miles
pl: Mile

en: Border color
pl: Kolor ramki

en: Overlay
pl: Nakładka

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Google Maps
pl: Mapy Google

en: Attribution
pl: Autorstwo

en: About
pl: O stronie

en: Setting
pl: Ustawienia

en: Subdomains
pl: Subdomeny

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Zoom
pl: Przybliżenie

en: Opacity
pl: Przeźroczystość

en: Route
pl: Trasa

en: Icon path
pl: Ścieżka ikony

en: Direction
pl: Kierunek

en: Maximum height
pl: Maksymalna wysokość

en: Maximum width
pl: Maksymalna szerokość

en: Zoom level
pl: Poziom przybliżenia

en: Locations
pl: Lokalizacje

en: Kilometers
pl: Kilometry

en: Origin
pl: Źródło

en: Meta data
pl: Dane meta

en: Displays
pl: Formaty

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: Select which display or displays this should attach to.
pl: Do których z powyższych formatów obecny format ma być załączony.

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Layers
pl: Warstwy

en: Styles
pl: Style

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Top center
pl: Górny środek

en: Bottom center
pl: Dolny środek

en: Border Radius
pl: Zaokrąglone rogi

en: Max width
pl: Maks. szerokość

en: Title Field
pl: Pole nazwy

en: Libraries
pl: Biblioteki

en: Channel ID
pl: ID kanału

en: Grid size
pl: Rozmiar siatki

en: Geocoder
pl: Geokoder

en: Grid Size
pl: Rozmiar siatki

en: Access Key
pl: Klucz dostępu

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Geolocation
pl: Geolokacja

en: HTML5 widget
pl: Pole HTML5

en: Geolocation HTML5
pl: Geolokalizacja HTML5

en: Boundary
pl: Granica

en: Yandex Maps API Key
pl: Klucz API Yandex Maps

en: Address field
pl: Pole adresu

en: No settings available.
pl: Brak dostępnych ustawień.
