Geolocation Field (8.x-3.0-rc6) - en to mr translation catalogue (49 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Enable
mr: समर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: On
mr: वर

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Version
mr: आवृत्ती

en: Size
mr: आकार

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Country
mr: देश

en: Weight
mr: मुल्य

en: The configuration options have been saved.
mr: संरचना पर्याय संरक्षीत केले

en: North
mr: उत्तर

en: East
mr: पूर्व

en: South
mr: दक्षिण

en: West
mr: पश्चिम

en: none
mr: काहीच नाही

en: Settings
mr: संरचना

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Small
mr: लहान

en: Large
mr: मोठे

en: Format
mr: रचना

en: Region
mr: क्षेत्र

en: Options
mr: विकल्प

en: All
mr: सर्व

en: Page
mr: पान

en: Off
mr: बंद

en: Location
mr: स्थळ

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Address
mr: पत्ता

en: General
mr: साधारण

en: Color
mr: रंग

en: Position
mr: स्थान

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Top left
mr: वरील डावे

en: Top right
mr: वरील उजवे

en: Bottom right
mr: खालील उजवे

en: Bottom left
mr: खालील डावे

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Setting
mr: सेटिंग्ज

en: Route
mr: मार्ग

en: Direction
mr: दिशा
