Geolocation Field (8.x-3.0-rc7) - en to cs translation catalogue (94 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: Description
cs: Popis

en: Enable
cs: Zapnout

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: On
cs: Zapnuto

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Version
cs: Verze

en: Size
cs: Velikost

en: Search
cs: Hledat

en: Country
cs: Země

en: Weight
cs: Váha

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: North
cs: severní

en: East
cs: východní

en: South
cs: jižní

en: West
cs: Západní

en: none
cs: žádné

en: Settings
cs: Nastavení

en: Label
cs: Popisek

en: Font Size
cs: Velikost písma

en: Top
cs: Nahoru

en: Small
cs: Malý

en: Large
cs: Velký

en: Icon
cs: Ikona

en: Format
cs: Formát

en: Anchor
cs: Ukotvení

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Components
cs: Komponenty

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Options
cs: Možnosti

en: All
cs: Vše

en: Page
cs: Stránka

en: Bottom
cs: Dole

en: Off
cs: Vypnuto

en: Location
cs: Místo

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Address
cs: Adresa

en: Desc
cs: Sestupně

en: General
cs: Obecné

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Color
cs: Barvy

en: Option
cs: Možnost

en: Position
cs: Pozice

en: Postal code
cs: PSČ

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Countries
cs: Země

en: Minimum height
cs: Minimální výška

en: Minimum width
cs: Minimální šířka

en: Map
cs: Mapa

en: Style
cs: Styl

en: Font Family
cs: Řez písma

en: Top left
cs: Horní levý

en: Top right
cs: Horní pravý

en: Bottom right
cs: Dolní pravý

en: Bottom left
cs: Dolní levý

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Image path
cs: Ceska k obrázku

en: Apply
cs: Použít

en: Taxonomy Terms
cs: Termíny taxonomie

en: Transparent
cs: Průhledná

en: Postal Code
cs: PSČ

en: Border color
cs: Barva okraje

en: Offset
cs: Posun

en: About
cs: Popis

en: Setting
cs: Nastavení

en: Metric
cs: Metrická

en: Opacity
cs: Neprůhlednost

en: Route
cs: Cesta

en: Direction
cs: Směr

en: Maximum height
cs: Maximální výška

en: Maximum width
cs: Maximální šířka

en: Meta data
cs: Metadata

en: Displays
cs: Zobrazení

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Styles
cs: Styly

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Top center
cs: Nahoře uprostřed

en: Bottom center
cs: Dole uprostřed

en: Max width
cs: Maximální šířka

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené
