Geolocation Field (8.x-3.10) - en to te translation catalogue (57 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Body
te: వివరము

en: Prefix
te: ఉపసర్గ

en: Content
te: సారము

en: Value
te: విలువ

en: Type
te: రకం

en: Description
te: వివరణ

en: Enable
te: చేతనించు

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Version
te: సంచిక

en: Size
te: కొలత

en: Search
te: వెతుకు

en: Country
te: దేశం

en: Weight
te: భారం

en: North
te: ఉత్తర

en: East
te: తూర్పు

en: South
te: దక్షిణ

en: West
te: పశ్చిమ

en: none
te: ఏమీలేవు

en: Settings
te: అమరికలు

en: Label
te: లేబుల్

en: Top
te: పైన

en: Icon
te: ప్రతీకం

en: Format
te: ఆకృతి

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Region
te: ప్రాంతం

en: Advanced settings
te: ఉన్నత ఎంపికలు

en: Options
te: ఎంపికలు

en: All
te: అన్నీ

en: Page
te: పేజీ

en: Location
te: ప్రాంతం

en: Width
te: వెడల్పు

en: Height
te: ఎత్తు

en: Address
te: చిరునామా

en: General
te: సాధారణ

en: Color
te: రంగు

en: Position
te: స్థానం

en: City
te: నగరం

en: Full
te: పూర్తి

en: Minimum height
te: కనీస ఎత్తు

en: Minimum width
te: కనిష్ఠ వెడల్పు

en: Left
te: ఎడమ

en: Right
te: కుడి

en: Style
te: శైలి

en: ‹ Previous
te: ‹ మునుపటి

en: Next ›
te: తదుపరి ›

en: Default value
te: అప్రమేయ విలువ

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: About
te: గురించి

en: Direction
te: దిశ

en: Maximum height
te: గరిష్ఠ ఎత్తు

en: Maximum width
te: గరిష్ఠ వెడల్పు

en: - All -
te: - అన్ని -

en: « First
te: « మొదటి

en: Last »
te: చివర »
