Geolocation Field (8.x-3.12) - en to ro translation catalogue (105 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Enable
ro: Activare

en: Enabled
ro: Activat

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Version
ro: Versiune

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Country
ro: Țară

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: North
ro: Nord

en: East
ro: Est

en: South
ro: Sud

en: West
ro: Vest

en: none
ro: nimic

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Font Size
ro: Mărime font

en: Top
ro: Sus

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Region
ro: Regiune

en: Anchor
ro: Ancoră

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Options
ro: Opțiuni

en: Advanced Settings
ro: Setări Avansate

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Url
ro: URL

en: Off
ro: Oprit

en: Location
ro: Locația

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Term
ro: Termen

en: API Key
ro: Cheie API

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Address
ro: Adresă

en: Desc
ro: Descendent

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Color
ro: Culoare

en: Destination
ro: Destinație

en: Option
ro: Opțiune

en: Position
ro: Poziție

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Postal code
ro: Cod poştal

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Full
ro: Complet

en: Token
ro: Simbol

en: API key
ro: Cheia API

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Minimum height
ro: Înălțime minimă

en: Minimum width
ro: Lățime minimă

en: Map
ro: Hartă

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Style
ro: Stil

en: Font Family
ro: Familie font

en: Top left
ro: Stânga sus

en: Top right
ro: Dreapta sus

en: Bottom right
ro: Dreapta jos

en: Bottom left
ro: Stânga jos

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Image path
ro: Calea către imagine

en: Apply
ro: Aplică

en: Taxonomy Terms
ro: Termeni Taxonomie

en: Package
ro: Pachet

en: Offset
ro: Decalaj

en: Data
ro: Dată

en: About
ro: Despre

en: Setting
ro: Setare

en: Route
ro: Rută

en: Direction
ro: Direcție

en: Maximum height
ro: Înălțime maximă

en: Maximum width
ro: Lățime maximă

en: Origin
ro: Origine

en: Displays
ro: Afișări

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: Select which display or displays this should attach to.
ro: Selectați la care afișare sau afișări ar trebui atașată acesta.

en: - All -
ro: - Toate -

en: Styles
ro: Stiluri

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Top center
ro: Sus centru

en: Bottom center
ro: Jos centru

en: Libraries
ro: Biblioteci

en: Exposed
ro: Expus

en: Search API
ro: Căutare API

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Access Token
ro: Token de acces
